Internetbiztonság-kiscsoportos foglalkozás

A gyermekek manapság szinte folyamatosan kommunikálnak egymással szöveges üzenetekben, online közösségekben, vagy akár virtuális világokban való játékok közben. A fizikai jelenlét hiánya miatt a gyermekek gyakran  elfeledkeznek arról, hogy a beszélgető partner nem biztos, hogy az, akinek mondja magát, vagy úgy viszonyulnak hozzájuk, mint ahogy azt feltételezik. Ragadozók barangolnak ezeken a virtuális utcákon, és bármit felhasználnak annak érdekében, hogy kapcsolatba kerüljenek a potenciális áldozatokkal, például úgy, hogy saját magukat is gyermeknek adják ki.

A gyermekekben nagy a kísértés arra, hogy bármit közzétegyenek és mindenkivel megosszanak saját magukról vagy a családjukról készült fotókat, videókat, szöveges üzeneteket, stb. Ez egy valós és komoly veszély, mert a gyerekek nem fogják fel a tetteik következményét. Azt sem ismerik fel, hogy mennyire komoly a személyiség ellopásának esélye, vagy éppen egy káros szoftver fertőzés esélye, amikor mások arra kérik őket, hogy töltsenek ki valamilyen tesztet vagy kattintsanak az általuk küldött hivatkozásra. Ezeken kívül pedig olyan korban élünk, amiben nincs „Visszavonás” gomb, ha valamit kiposztolunk az Internetre, vagy megosztottunk másokkal. A gyermekek azt hiszik, hogy a Facebook-ra, az Instagram-ra, Snapchat-re vagy más hasonló szolgáltatásra feltöltött tartalmak feledésbe merülnek, és nem látják még át, hogy ezek a későbbiekben kellemetlenségeket okozhatnak nekik vagy a családjuknak.

Ez a témakör volt a legkedveltebb a gyerekek körében, hiszen idejük nagy részét az interneten töltik. A videókon, filmeken kívül kérdőíveket töltöttünk ki, szituációs feladatokat oldottak meg és nagyon sokat beszélgettünk különböző cikkek elolvasása után azok tartalmáról

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support