Közös nyári tábor Egerben

Közös nyári táborozáson vett részt a nagykörűi és a  mezőnyárádi iskola  diákja és tanárai 2019. június 24.-27. között Egerben az Érseki Szent József kollégiumban.

Hétfő reggel izgatottan indult el mezőnyárádi csapatunk Egerbe, ahol a testvériskolás program következő állomása volt: közös táborozás. Szállásunk a Szent József kollégiumban volt.  A gyerekek és a tanárok már ismerősként üdvözölték egymást. A programokat már hetekkel korábban egyeztettük, és már nagyon vártuk a megvalósítást. Minden nap volt közös időtöltés a nagykörüi diákokkal, de volt lehetőség külön programok megvalósítására is. Az időjárás kegyeibe fogadott bennünket, mind a négy nap nagyon jó idő volt.

Első nap ebéd után egy játékos verseny keretében ismerkedhettünk meg a hevesi megyeszékhely belvárosával. Bár közülünk többen jól ismerik Egert, még így is találtak újdonságot a feladatok megoldása közben. 17 órától egy hangszerbemutató volt, ahol a hegedűvel ismerkedhettünk meg alaposabban. Vacsora után egy egészséges életmóddal kapcsolatos vetélkedőn mértük össze tudásunkat vegyes csapatokban. A napon egy jól sikerült flashmobot is megvalósítottunk.

Kedden reggel egy érdekes előadás volt az internet veszélyeiről, az internetes zaklatás kezeléséről.  Utána egy feladatlapot kellett kitölteniük a hallottak alapján. Ezután a Főegyházmegyei Könyvtárat néztük meg a líceum épületében. Csak ámultunk a sok bőrkötéses, értékes, érdekes könyvek láttán. A közel 60000 kötet felbecsülhetetlen értékű. Ebéd után az Érseki palotát jártuk be. Idegenvezető kalauzolt végig a termeken. A kánikulai forróságban jól esett egy mozifilm megtekintése a hűvös teremben. A vacsora után ismét az egészséges életmód témáját dolgoztuk fel kézműves foglalkozás keretében a testvériskolásokkal. A nap lezárása egy esti séta volt a belvárosban.

Szerdán a lelki egészségről beszélgettünk reggeli után. A közös program végeztével a Gárdonyi Emlékmúzeumba mentünk fel. Megismerkedhettünk az író életével, láthattuk íróasztalát, ahol az Egri csillagok született. A váron végighaladva fagyival hűtöttük magunkat. Ebédig szabad program volt. Egyesek sétáltak, vásároltak, templomba mentek, hűsöltek a szökőkútnál, illetve egy tanulónk nyilatkozott a TV2 riporterének a kánikuláról. Ebéd után az egri dómot néztük meg, ahol a dóm történetének ismertetésével segédkeztek a közösségi szolgálatot teljesítő volt tanítványaink. Délután közös éneklés keretében új dalokat tanítottunk egymásnak. Vacsora után az Érsekkertben a bemelegítést követően játékos akadályversenyen vettünk részt csapatokban. Volt alkalom a játszóteret is használni.

Csütörtökön a nagykörűi énekkar lépett fel délelőtt, ami nagyon tetszett a diákjainknak. Egymás iskolaindulóját megtanultuk, és közösen énekeltük.

Elérhető fényképalbumunk: https://photos.app.goo.gl/mv67CDrNu6L2pSd27