Tanulmányi, kulturális rendezvény 17.

2019. szeptember 27.

A tanév egyházmegyei mottója: „Aki énekel, kétszeresen imádkozik.” E mottó jegyében a zenei világnap alkalmából szerveztünk zenei rendezvényt, melyen a projektben résztvevő 50 tanuló is részt vett. Az imádság egyik legkifejezőbb módja az éneklés, ugyanakkor a közös énekléseknek, élményeknek jó közösségformáló hatása is van, ezért a zenei világnapon rendszeres iskolánkban a közös zenélés, éneklés.
A rendezvény első részében Koltavári Attila atyával és Csörögi Gábor hitoktatóval énekeltek együtt a gyerekek. A gitárral kísért keresztény énekekkel a zene nyelvén dicsőítettük Istenünket, fejeztük ki hálánkat felé.
A következő részben nemcsak az egyre népszerűbbé váló gitáros egyházi könnyűzenével, hanem egyéb jól énekelhető világi dalokkal is (például: Legyetek jók, ha tudtok) találkoztak a gyerekek Misi testvér segítségével. Misi testvér a karcagi Szent Pál Marista Általános Iskolából érkezett hozzánk és hozott magával néhány karcagi diákot is.
A harmadik részben következett Baktai Anikó, a harmadik Megasztár-széria döntőse, Koszta Jennifer tanárnő és a felsős tanulók fellépése. A fellépők nagy sikert arattak a közösen előadott régi slágerekkel.
A szünetekben zenére mozgattuk meg a diákokat.
A délutánt beszélgetéssel és ismét közös énekléssel zártuk, melytől nemcsak jókedvünk támadt, de az éneklés közösségi kompetenciák fejlesztésére ható pozitív hatását is kihasználtuk.