Tanulmányi, kulturális rendezvény 13.

1. április 29.

Foglalkozásunk keretében áprilisban a város két templomát látogattuk meg.

A gyerekek a honismereti szakkörön már foglalkoztak a templomok történetével. Felelevenítettük, hogy a késő barokk stílusú katolikus templom építése 1783-ban kezdődött és 1800-ban fejeződött be. A munkálatokat Rábel Antal építész irányította. Megtekintettük az oltárképet, amely Mária mennybemenetelét ábrázolja, amit Falkonúri József festett.

A mellékoltárokat díszítő festmények a Horthy család adományai, amelyeket 1938-ban az eukarisztikus világkongresszus alkalmából készített Rovátkai R. Lajos. Mindkét festmény a Horthy család tagjait ábrázolja. A templomot Nagyboldog Asszony napján szentelték fel (augusztus 15.), ami egyben a búcsú napja is Kenderesen.

Templomtúránk második állomása a református templom volt. A reformátusok a falu ősi templomát 1729-33-ban állították helyre. A toronysisak mai formája 1923-ban készült. A második világháborúban súlyos károkat szenvedett templom renoválására az 1960-as és 1980-as években került sor. A templomban Horthy Miklós kormányzó padja jelenleg is látható, melyet megnéztünk a gyerekekkel.

A templomok megtekintése után tettünk egy sétát a gyönyörűen zöldellő templomkertekben. Az iskolába visszatérve a tanulók totót és keresztrejtvényt oldottak meg, amelyek a templomok történetéhez kapcsolódtak.