Tantárgyi fejlesztés – 2019. december

A kamaszok többségének mindig az a legfontosabb mit mondanak, mit gondolnak róluk a társaik. Nincs ez másképp a neten való jelenlétkor sem. Ami trend, azt illik követni. A decemberi foglakozások egyik fő kérdése az volt: Valóban így van? Mivel mindenki látja, amit posztolunk, ezért jól meg kell gondolnunk, mielőtt bármit kiteszünk magunkról. Olyan információkat adjunk magunkról csak, amelyekkel nem hozunk bajt magunkra és családtagjainkra. Másrészt azt is meg kell gondolnunk kivel állunk szóba. Sosem tudhatjuk, kit rejt a profil. Ahogy ők nem az igazi életkorukkal regisztráltak, úgy mások sem. Egy meggondolatlan kapcsolatfelvétel aztán átcsaphat zaklatásba. Itt beszéltünk arról, ha valaki ilyen helyzetbe kerülne, azonnal felnőtt, lehetőleg a szülő segítségét kell kérni. Ha mégsem akar otthon szólni erről, mert fél a következményektől, akkor kérhet online segítséget is.(pl. KÉK vonal).

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support