Délutáni foglalkozás 2019.12.09.

Napjaink fiataljai számára az online lét természetes hétköznapi dolognak számít. A gyerekeknek egyre több lehetősége nyílik arra, hogy online töltsék szabadidejüket és felvegyék a kapcsolatot ismerőseikkel, barátaikkal a neten keresztül. A foglalkozás témája a közösségi portálok használata volt. A foglalkozás első részében egy PPT segítségével  összegyűjtöttem a legismertebb közösségi portálokat, (myspace.com, facebook, Twitter, Instragram, WhatsApp, Youtube). Ismertettem, hogy az egyes közösségi portálokon milyen tevékenységet lehet folytatni, hogyan, milyen feltételekkel lehet tagja valaki. Nyolc pontban összefoglaltam, hogyan tudnak védekezni közösségi portálok veszélyei ellen: 1. Tájékozódj! 2..Ne nyisd meg a továbbított linkeket! 3. Alkalmazd az adatvédelmi beállításokat! 4.Ismeretleneket ne igazolj vissza! 5. Ne csatlakozz bármilyen csoporthoz! 6..Ne tölts fel bármit, mert ha letörlöd, utána is ottmaradt! 7. Ne telepíts akármilyen alkalmazásokat! 8. Klikkelés előtt gondolkodj! Az előadás végén kérdéseket tehettek fel a gyerekek az előadás témájával kapcsolatban, elmondhatták saját tapasztalataikat. Bízom benne, hogy sok hasznos információkat szereztek a közösségi portálok biztonságos használatáról. (Szalayné Domonkos Mária)

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support