Pannon-tenger múzeum

  1. november 29-én a miskolci Herman Ottó Múzeumba látogattunk el iskolánk bevont tanulóival. Külön autóbusz jött értünk, és célunk a Pannon-tenger Múzeum volt. A Múzeum a Pannon-tenger Földtörténeti és Természetrajzi Tárnak is otthont ad. Itt állították ki a 2007-ben Bükkábrányban előkerült mocsáriciprus-maradványokat. Megtudtuk, hogy milyen technológiával tartósították a bányából kiásott fatörzsek maradványait. A törzseket az eredeti élőhelyüket mintázó környezetbe építve mutatják be. Lenyűgöző az akkori világ látványa. Egy lépcsőfordulót a kiállítás berendezői egy mérethelyes földszelvény bemutatására használnak. Itt a rétegrendhez hozzáillő magyarázatot kaptunk. Láttunk ásványkiállítást, játszhattunk különféle interaktív játékokkal. Igazi régésszé válhattunk egy órácskára, hiszen sok információt nekünk, látogatóknak kellett kibányászni egy-egy fiók kihúzásával, egy kar elfordításával, egy tábla eltolásával. Láttunk kitömött dínó-madarat, de legalábbis a mérethelyes tollas makettjét. Találtunk dínó-tojást is. Láttuk a dínók-földjét bemutató diorámát, melyen sok dínófajtát helyeztek el. Elolvashattuk róluk a legjellemzőbb ismeretanyagot. Párosíthattuk az ősi faleveleket a fennmaradt lenyomatukkal, de készíthettünk igazi lenyomatot is színes ceruzával. Talpunk alatt volt látható a Pannon-tenger néhány hala.  Hatalmas élménnyel gazdagodtunk.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support