Pályaorientációs nap

  1. október 8-án a pályázatba bevont tanulóink részére pályaorientációs napot tartottunk. Az iskola ebédlőjében különböző szakmák képviselői (lakatos, víz és fűtésszerelő, fodrász, pincér, stb.) tartottak előadást a gyerekeknek a különböző szakmákkal kapcsolatos tudnivalókról. A vendége gyakorlati oldalról, nagyon sok érdekes történettel, példával fűszerezve mesélték el a szakmájukhoz kapcsolódó feladatokat, tennivalókat. Elmesélték, hogyan zajlik egy napjuk. Bemutatták szakmáik szépségét, elmondták, hogy miért választották azt a szakmát, illetve hogy miért szeretnek a szakmájukban dolgozni. Az előadások végén válaszoltak a vendégek a tanulók kérdéseire. A gyerekek figyelmesen, érdeklődve hallgatták az előadásokat, számos kérdést fogalmaztak meg a vendégek felé. A pályaorientációs nap elősegítette a tanulók továbbtanulásra való felkészítését.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support