6. személyes találkozó – 1.nap

Az utolsó találkozásra testvériskolánk diákjaival, tanáraival 2019. október 10-11-én került sor.

Az első napon nagy izgalommal vártuk őket. Programokat szerveztünk, vetélkedő anyagot állítottunk össze, előadásokra készültünk. Az első nap vendégeink ellátogattak a miskolci Hermann Ottó Múzeumba, ahol a Pannon-tenger Múzeum és a Dínók földjén kiállításokat tekintettük meg.

A Herman Ottó múzeum kiállításainak megtekintése után a miskolci Búza téri Nagyboldogasszony-székesegyházba látogattak el a sárospataki diákok és pedagógusok. A görög katolikus székesegyházat Szemerszki Mihály parókus esperes mutatta be. Jelen volt a templomban Dr. Orosz Atanáz püspök, aki köszöntötte a vendégeket. A templom megtekintése után imádkoztunk, majd megköszöntük Püspök Úrnak és Parókus Úrnak, hogy láthattuk a székesegyházat, megismerhettük történetét.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support