6. személyes találkozó – 1.nap

Az utolsó találkozásra testvériskolánk diákjaival, tanáraival 2019. október 10-11-én került sor.

Az első napon nagy izgalommal vártuk őket. Programokat szerveztünk, vetélkedő anyagot állítottunk össze, előadásokra készültünk. Az első nap vendégeink ellátogattak a miskolci Hermann Ottó Múzeumba, ahol a Pannon-tenger Múzeum és a Dínók földjén kiállításokat tekintettük meg.

A Herman Ottó múzeum kiállításainak megtekintése után a miskolci Búza téri Nagyboldogasszony-székesegyházba látogattak el a sárospataki diákok és pedagógusok. A görög katolikus székesegyházat Szemerszki Mihály parókus esperes mutatta be. Jelen volt a templomban Dr. Orosz Atanáz püspök, aki köszöntötte a vendégeket. A templom megtekintése után imádkoztunk, majd megköszöntük Püspök Úrnak és Parókus Úrnak, hogy láthattuk a székesegyházat, megismerhettük történetét.