Utolsó találkozásunk Felsőzsolcán

Elérkezett a pillanat mikor utolsó találkozásunkra indultunk. Sárospatak és Felsőzsolca távolság hamar köddé vált. Az előzetesen egyeztett programokhoz ragaszkodva mentünk el, a Hermann Ottó Múzeumba, ahol megnéztük a cukorsziruppal tartósított kb.: 2 millió éves mocsári ciprusokat és a földtörténet kimagasló eseményeit. Kipróbáltuk az interaktív játékok mindegyikét, mely kiváló szórakozást nyújtottak tanárnak, diáknak egyaránt. Látogatásunk második felében a mezozoikum idejébe repülhettünk vissza. Itt találkozhattunk a kihalt dinoszauruszok nagytöbbségével. Szárazföldön, vízben és levegőben élt állatok sokaságával ismerkedhettünk. Keresztrejtvény segítségével ellenőrizték tudásunkat.

Kora esti órában látogattunk el a görögkatolikus templomba, ahol megtekintettük a missziós keresztet, illetve a templom történetével is megismerkedhettünk. Vacsoránkat újra a megszokott zsolcai étterembe fogyasztottuk, mely után szállásunkon kipihenhettük a napi eseményeit.

Másnap reggelit követően meghallgattuk az utolsó előadásokat, összefoglalókat. A szünetekben játszottunk, énekeltünk. Egy rövid totót követően mindenki számotadhatott tudásáról.

A közös programjainkat egy közös imádsággal fejeztük be a helyi templomba. Lassan elérkezett a búcsú pillanata és mi elindultunk Sárospatakra.