Személyes találkozó Felsőzsolcán

Újabb találkozóra igyekeztünk csütörtök délután. Nagyon vártuk az újabb találkozást és a közös programokat. Első helyszínünk a Diósgyőri Vár volt. Megtekintetük a kor jellegzetes viseleteit, harci felszereléseit, illetve pillanatképeket láttunk a kor uralkodóinak életéből. Információkkal telve indultunk a Mindszenti Templomba, ahol meghallgattuk az épület történetét és megtekintettük gyönyörű alkotásoktól díszes falait. Ezt követően rövid szabadprogramot, majd vacsorát adtunk a gyerekeknek. Kissé fáradtan tértünk nyugovóra, hogy felkészüljünk másnapra.

Pénteken reggelit követően elhagytuk szállásunkat és Felsőzsolcán találkoztunk. A délelőtti órákban az előadásoké volt a főszerepe majd sportvetélkedőkre került sor. Vidám hangulatban, hamar repült az idő és rövidesen elérkezett a búcsú pillanata. Egy rövid látogatást tettünk a zsolcai Keresztelő Szent János születése plébániát, ahol szintén a megismertük a templom történetét majd megkezdtük utunkat Sárospatakra.