Látogatás a sárospataki Rákóczi-várban

2018. november 13-án ellátogattunk a sárospataki Rákóczi-várba. Ez az építmény Magyarország egyik leghíresebb vára, hazánk legnagyszerűbb késő reneszánsz műemlékei közé tartozik, egyben az ország legjelentősebb Rákóczi kultuszhelye.  A hangulatos folyóparti Várkertből lépünk a belső vár udvarára. Rövid várakozás után vezetőnket követve ismerkedtünk meg a vár történetével. A fiúknak legjobban a lőrések tetszettek és az ágyúöntő műhely. A lányok csodálkozva, kíváncsian nézték a régi bútorokat, a ruhákat. A kiállításon korhű bútorokon, ruhákon kívül olyan érdekességeket is találunk, mint a fejedelem gyerekkori ábécés könyve, rodostói trónusának másolata, vagy a saját kezével faragott gyertyatartók. A külső várfalra is ki lehet menni, ahonnan fantasztikus a kilátás a Bodrog partjára és a várépületre. Elképzelték, hogy milyen lehetett régen a várban élni. Ma is sok új ismerettel gyarapodtunk, sok élményben volt részünk. A fárasztó nap után elindultunk haza, Felsőzsolcára.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support