Tárlatlátogatás a felsőzsolcai Bárczay kastélyban

Kiállítás a kastélyban

A Felsőzsolcai Szent István Katolikus Általános Iskola tanulóival 2018. március 5- én tekintettük meg Bánhegyi István András kiállítását. Az ifjú művészpalánta Kezdetek címet viselő tárlata iskolánk szomszédságában, a Bárczay- kastélyban nyílt meg. Bánhegyi István András még csak nyolc éves, ám ez már nem az első képzőművészeti kiállítása volt. Városunkban először mutatkozott be a Felsőzsolca felvidéki testvértelepüléséről, Királyhelmecről érkezett, csodagyereknek titulált fiú. Az ifjú művész ezzel a megállapítással nem ért egyet, iskolánk tanulói azonban hitetlenkedve fogadták, hogy András már kétévesen írt, olvasott és számolt, négyévesen kezdte az iskolát, és beszél szlovákul, magyarul, angolul és németül is. Tanítványaink csodálkozva hallgatták, hogy kortársuk milyen sokoldalú személyiség és az előbb említetteken kívül szeret olvasni, zongorázni, és a téli sportok is a kedvencei közé tartoznak. A kiállítás megtekintése közben iskolánk tanulóival megfigyeltük az ifjú tehetség téma- és eszközválasztását, színhasználatát. Élőben, a képek előtt tudtuk megállapítani, milyen fontos szerepet játszanak az alkotó gyermek életében a lakóhelye közelében lévő természeti kincsek, fák, mezők, a fények, az állatok. Tanulóinknak legjobban a kis művész bátor színhasználata, koloratúrája tetszett. „Azért jók a kiállítások, mert a képeimmel örömet szerzek másoknak, és ennek én nagyon örülök”- mondta Bánhegyi István András. A mi iskolánk tanulóinak már sikerült ezt az örömet megszereznie az ifjú alkotónak.

Molnár Krisztián

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support