Szerencsi vár

 

Az EFOP-3.1.8.-17-2017-00168 Együtt testvérként- iskolaközi szemléletformáló program keretén belül lehetőségünk nyílt egy újabb csodálatos élmény megszerzésére. 2018. május 10-én autóbuszra szálltunk iskolánk pályázatban résztvevő tanulóival. Utunkat Szerencs felé vettük. Röpke fél óra utazás után elérkeztünk célállomásunkra. A Hegyalja kapujának számító Szerencs városának központjában áll a hangulatos parkkal övezett késő reneszánsz stílusú impozáns Rákóczi-vár, ahol már vártak minket.Az idegenvezető először a vár környékét mutatta be nekünk. A múzeum a belső vár keleti szárnyának első szintjén található, bejáratához szépen helyreállított reneszánsz kőlépcső vezet, amelyet egy–egy fotó erejéig birtokba is vettünk. Hangulatos tavakkal és hidakkal ékesített park közepén található várban jelenleg a Zempléni Múzeum gyűjteménye látható. A kiállítások közül a legérdekesebb a tekintélyes képeslap-gyűjtemény, ezen kívül még a Rákóczi Zsigmond és kora című állandó kiállítás is. Az épület másik részében egy turistaszálló várja a vendégeket. Ott jártunkkor egy érdekes időszaki kiállítás a szerencsi csoki történetéről varázsolt el minket. Itt töltöttük a legtöbb időt, hiszen legtöbbünknek a csoki ugrik be Szerencs hallatán. A hatalmas csoki figura előtt mindenki lefotóztatta magát. A fiúknak a Lovagterem volt a kedvence. Nagy érdeklődéssel nézték a régi fegyvereket, tárgyakat, az akkori harci öltözeteket, a páncélból készült ruhákat. A lányokat a korhű ruházat varázsolta el.  Legjobban mégis mindenkinek a vár makettje tetszett. A várlátogatás után megpihentünk a vár belső udvarában, ahonnan a szépen gondozott park vonzotta a tekintetünket. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk, mert kicsiknek és nagyoknak egyaránt szórakoztató és egyben felejthetetlen élményt nyújt.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support