A téli sportok – nyelvi foglalkozás

2019 decemberében a nyelvi foglalkozások témája a tél volt. Az ünnepek témájának feldogozása mellett a projekt tartalmának megflelően kiegészítettük a témát a téli sportokkal – az egészséges életmód jegyében. A téli olimpiák sportágait rögzítettük először idegen nyelven. A tanulók kártyákat kaptak, amelyen a sportágak nevei szerepeltek az egyik oldalon, a másik oldalon pedig a sportágak képei. Memóriajátékkal szilárdítottuk meg az ismereteket. Ezután a tanulók előzetes felkészüláés alapján internetről mutatták be azokat a helyeket, ahol téli olimpiákat rendeztek: pl. Calgary.  Gyönyörű tájakat, városokat ismerhettek meg a gyerekek. A következő foglalkozásokon a téli sporttevékenységek mondatba foglalása, az igék ragozása volt az ismeretanyag. A nagyobbak rövid képleírást is szerkesztettek a témából, a kisebb évfolyamokon a helyes mondatalkotás volt a cél. Minden tanuló feladatként kapta azt a minimumot, hogy saját téli sporttevékenységéről is tudjon egy-két egyszerű mondatot mondani.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support