Testvériskolai “utótalálkozó”

2019 nyarán  a projekt célcsoportja a Fertő-tónál töltött el egy pár napot közözen a német partneriskola diákjaival.  Elsősorban a mozgás, a kerékpározás volt a fő program minden nap. Bejártuk a Fertő-tó minden szakaszát kerékpárral, sőt Ausztiába is átkerekeztünk, Rust városába. Innen hajóval utaztunk vissza a tavon. Megnéztük a Fertődi Eszterházy kastélyt is, és eltöltöttünk egy napot a hegykői strandon is. Nagyon jó volt találkozni a német gyerekekkel újra, hiszen barátságok születtek az elmúlt év alatt, többen e-mailben tartották a kapcsolatot. Fertőbozon,  Gloriett-panzióban szálltunk meg. Tanulmányi és kuturális rendezvény gyanánt iktattuk be a programba, hogy megtekintjük a Gloriett kilátót, amely egy történelmi építmény. A történetét előre megnézték a tanulók, és kiderült, hogy katonai megfigyelőnek épült eredetileg. A túra hegyen keresztül vezetett az építményhez. a gyerekek fantáziáját nagyon megragadta a gyönyörű hely.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support