Táblajátékok a tantárgyfejlesztés

A matematika tantárgy fejlesztésének egyik fő célja a logikai képeség fejlesztése. A táblajátékok alkalmazása zért nagyon hasznos. A tantárgyfejlesztés folalkozásai nagyszerű alkalmat kínáltak a játékok alkalmazására. Először az egyszerűbbek kerültek alkalmazásra, mint a malomjáték változatai. A több foglalkozáson alkalmazott logikai játékok minden csoportban alkalmazhatók voltak, nem kötött korosztályhoz a játék. A  Mancala, a Reverse, a Halma, a Kínai sakk voltak a legnépszerűbbek a gyerekek között. Iskolánk a programot megvásárolta egy pár évvel ezelőtt, és akkor alkalmunk volt több ilyen jellegű táblajátékot is vásárolni. Ezek a tantárgyfejlesztő foglalkozások motiválták a gyerekeket arra, hogy ezeket a játékokat máskor is szívesen a kezükbe vegyék, hiszen az iskolában a matematika órán is lehetőségük lenne játszani, csak nem akarták eddig.  Mivel itt mindenki játszott, a foglalkozáson nem érezte senki, hogy ki van zárva a jobb tanulók “köréből”.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support