Nyelvi foglalkozás: Lakóhelyünk

A téma feldolgozása projektmódszerrel történt. Mindenki gyűjtőmunkát végzett, amelynek során falunk, a környék és a Mátra nevezetességei kellett összegyűjteni. A tanulókkal a nyelvi foglalkozásokon minden alkalommal megbeszéltük a gyűjtött anyagot, azok idegen nyelvi elnevezését is rögzítettük. A magasabb szinten lévő csoportokban németül is meg kellett fogalmazni a nevezetességekről néhány mondatot, a kisebbeknek elég volt csak az elnevezéseket németül megkeresni, leírni. A foglalkozásokon elkészítettük a bemutatókat: Képekkel, rajzokkal illusztrált bemutató plakát. Minden csoportban 4 fő dolgozott együtt vegyes csoportokban, és a kész produktumot közösen mutatták be a csoportnak. A végén összefoglaló szókincstárat készítettünk, és kiírtuk Adács és Gyöngyös nevezetességei német nyelven. Egy-egy rövid bemutatót elküldtünk a német partneriskolának is. Adács címere minden plakáton szerepelt.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support