Tanulmányi és kulturális rendezvény: Nemzeti ünnep

2018. november 16.

Országos Színjátszó Találkozó Adácson:

Az amatőr színjátszás nagy eseménye a községi országos színjátszó-találkozó. A 3 napos rendezvény színhelye a helyi művelődési ház és az iskola. A megnyitón tanulóink is felléptek, akik a művelődési ház néptánccsoportjának tagjai. A projekt célcsoportja részt vett a megnyitón, mint a néptánccsoport tagjai, és mint a színdarabok nézői. Különösen a helyi színjátszó-csoport produkciója tetszett. a színdarab címe: Meseautó. Az adácsi amatőr színjátszókör, a Veritas már több, mint 40 éve létezik, szórakoztatja a falu közönségét. ezen kívül a határontúli teleüléseken, a környező községekben is fellép nagy sikerrel. Számos operett, zenés darab van a repertoárján, amelyekkel rendeteg díjat nyertek a csoport tagjai. Az országos amatőr színjátszófesztivált már 15. alkalommal rendezik meg Adácson, amelyen mindig új darabbal, elismerést nyerve lépnek fel községünk színjátszó csoportjának tagjai. A gyerekeket is bevonják az előadásba: tánccal, verssel lépnek fel. A színi előadást iskolánk tanulói mindig szívesen nézik meg.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support