Előadássorozat: Egészséges életmód

2018. szeptember 17.

Előadás: Az egészséges életmód – személyes higiénia

Az előadó interaktív foglalkozást tartott a személyes higiéniáról a tanulóknak. A helyes tisztálkodás szabályait lefektették, majd külön a lányok, külön a fiúk részére olyan foglalkozást tartott, amelyben a teenadzser-kor intim jellemzőit beszélték meg nemek szerint. Iskolánkban -így a célcsoportban  sok olyan tanuló jár, akinek a szociális körülményei nagyon rosszak, sajnos a szülők nem tudják a személyes higiéniát biztosítani. Nagy gond a teenager lányok felvilágosítása is. Erről sokat kell még beszélgetni a lányokkal és a fiúkkal is. Nehezen nyílnak meg, a kérdéseket sem merik feltenni. Végül egy névtelen cédulára lehetett felírni a kérdéseket, ezt bedobták egy dobozba, és így kaptak választ kérdéseikre a gyerekek. Megdöbbenő volt a tudatlanságuk, felvilágosítatlanságuk. Azt a tanulságot vontuk le, hogy nagy szükség lenne több ilyen alkalomra is, de a szülőket is jó lenne behívni ilyen előadásokra. Talán így a lemorzsolódást is csökkenthetjük.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support