Előadássorozat: Egészséges életmód: mozgás, táplálkozás, anorexia

  1. november 13.

Előadás: Az egészséges életmód – Mozgás és táplálkozás kamaszkorban, az anorexia

Az előadó egészséges ételek kóstolását szervezte meg, amelyek olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek fontosak a fejlődő szervezet szempontjából. Így például a teljes kiőrlésű zsömléből készült szendvicset kóstolhatták meg füstölt lazaccal, saláta betéttel, vagy joghurtból gyümölccsel, gabonapehellyel készített ételt. Megbeszélték, hogy ki, mit sportol, mennyit mozog naponta. Megállapították, hogy mennyire fontos a helyes táplálkozás és a mozgás ebben a korban az egészségünk megóvása érdekében. Egy filmet is megtekintettek az anorexia betegségről, annak veszélyes voltáról. A film célja az volt, hogy elijessze a lányokat ettől a kamaszkori betegséget okozó hamis önértékeléstől. Az egészséges táplálkozás, életmód sajnos a hamis önértékeléshez vezet, ezt kell megérteni a lányoknak. A film német kamaszlányokról szól, íg egy kicsit betekintést nyertek a partneriskola országának iskolai életébe is.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support